5 SIMPLE STATEMENTS ABOUT LECZENIE JASKRY WARSZAWA EXPLAINED

5 Simple Statements About leczenie jaskry warszawa Explained

5 Simple Statements About leczenie jaskry warszawa Explained

Blog Article

Współczesna medycyna oferuje kilka rodzajów zabiegów przeprowadzanych w przypadku, kiedy pacjent nie może być poddane leczeniu farmakologicznemu. Odpowiednią metodę dobierze lekarz po konsultacjach i szczegółowym zapoznaniu się z konkretnym przypadkiem pacjenta. W Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina oferujemy kompleksowe wsparcie w terapii – jeśli więc szukasz pomocy w leczeniu jaskry w Warszawie, zapraszamy na wizytę. Nasi specjaliści przeprowadzą dokładną diagnostykę, ocenią stopień zaawansowania choroby i dobiorą odpowiedni sposób leczenia, w zależności od stopnia zaawansowania problemu i indywidualnych czynników.

Mimo tego, iż irydotomia nie jest tak prostym zabiegiem jak selektywna trabekuloplastyka, u pewnych pacjentów jest to najlepsza metoda do zastosowania.

Jaskra to jedna z najgroźniejszych chorób oczu – dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że znajduje się ona w ścisłej czołówce wśród przyczyn całkowitej ślepoty.

W leczeniu jaskry wtórnej bardzo dobre efekty przynosi laseroterapia – specjalistyczne zabiegi laserowe.

Jaskra jest poważną chorobą prowadzącą do uszkodzenia, a w efekcie nawet do zaniku nerwu wzrokowego. Rozróżniamy dwa rodzaje tego schorzenia. Jaskra zamkniętego kąta przesączania wynika z budowy oka i uniemożliwia odprowadzanie cieczy wodnistej z gałki ocznej w wyniku zrostu rogówki i tęczówki.

Później, badania powtarza się w zależności od stopnia nasilenia zmian chorobowych. Okresowo, jeśli jaskra jest stabilna lub częściej, jeśli choroba write-upępuje pomimo leczenia, leczenie jaskry warszawa jest zaawansowana lub gdy ciśnienie wewnątrzgałkowe nie jest odpowiednio kontrolowane.

Irydektomia - to chirurgiczne usunięcie fragmentu tęczówki oka. Jest to procedura stosowana głównie w przypadku jaskry zamkniętego kąta przesączania, gdzie celem jest stworzenie nowego otworu w tęczówce, który umożliwi przepływ cieczy wodnistej z tylniej do przedniej komory oka. W tym zabiegu usuwa się fragment tęczówki, aby odblokować drogę odpływu cieczy wodnistej.

Badanie OCT pozwala bardzo precyzyjnie zmierzyć grubość nerwu wzrokowego i porównać ją do wartości uznawanych za normę. Stosunkowo często nerw wzrokowy widoczny na dnie oka ma budowę, która wydaje się nieprawidłowa. W tym przypadku prawidłowy wynik badania OCT pozwala na wykluczenie jaskry. Badanie pola widzenia to badanie, które trwa kilkanaście minut i wymaga od pacjenta dużo skupienia.

stale przyjmowane leki należy przyjąć o zwykłej porze, z jednym wyjątkiem opisanym w kolejnym punkcie,

Badanie OCT jest bezpieczne i może być wielokrotnie powtarzane. Porównywanie kolejnych wyników ułatwia śledzenie stopniowo zachodzących zmian w warstwie włókien nerwowych siatkówki i na tarczy nerwu wzrokowego w celu potwierdzenia lub wykluczenie progresji choroby.

Po postawieniu wstępnej diagnozy każda osoba chora na jaskrę lub podejrzana o nią, powinna mieć wykonaną pełną dokumentację okulistyczną: z oceną tarczy nerwu wzrokowego i szerokości kąta przesączania oraz stanu funkcji wzroku.

Głównym czynnikiem ryzyka rozwoju jaskry jest podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe. Należy jednak pamiętać, że do rozwoju jaskry może dojść także u osób z prawidłowym ciśnieniem w oku.

Ryzyko rozwoju jaskry ocenia lekarz okulista w czasie rutynowego badania okulistycznego. Używa w tym celu specjalnej soczewki umożliwiającej ocenę dna oka. Badanie takie może odbyć się bez rozszerzenia źrenic lub po rozszerzeniu źrenic. Ponadto, okulista wykonuje pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, preferencyjnie tzw.

Można powiedzieć, że zaburzenia w obrębie kąta przesączania są wyznacznikiem dalszego postępowanie. Jeśli kąt przesączania jest wąski, wykonuje się irydotomie laserowe w tęczówce, czyli zabieg który przeciwdziała wzrostom ciśnienia wewnątrzgałkowego i zabezpiecza oczy przed pogorszeniem widzenia.

Report this page